2019-20

Oversigten indeholder alle AGF's planlagte kampe i sæsonen 2019-20.
 

Fredag

21.

 juni

18.00

U

Aabyhøj IF

Showkamp i Åbyhøj

 

 

1)

U

4-0

(3-0)

 

 

Tirsdag

25.

   –

13.00

U

AC Horsens

Træningskamp i Horsens

 

 

 

U

3-0

(2-0)

 

 

Lørdag

29.

   –

13.00

U

Randers FC

Træningskamp i Randers

 

 

 

U

1-1

(0-0)

 

≈ 700

Fredag

5.

 juli

15.00

U

Hamburger SV

Træningskamp i Hamburg

 

 

 

U

2-2

(2-2)

 

 

Mandag

15.

   –

19.00

U

Hobro

Superliga

1.

 runde

 

U

1-1

(0-0)

7

4.236

Fredag

19.

   –

19.00

U

FC København

Superliga

2.

 runde

 

U

1-2

(0-1)

11

16.053

Søndag

28.

   –

16.00

H

FC Midtjylland

Superliga

3.

 runde

 

H

0-1

(0-0)

12

11.739

Mandag

5.

 aug.

19.00

U

Lyngby

Superliga

4.

 runde

 

U

1-2

(1-0)

12

5.475

Mandag

12.

   –

19.00

U

SønderjyskE

Superliga

5.

 runde

 

U

0-0

 

12

5.160

Mandag

19.

   –

19.00

H

AC Horsens

Superliga

6.

 runde

 

H

2-0

(1-0)

12

7.162

Søndag

25.

   –

18.00

U

Brøndby

Superliga

7.

 runde

 

U

3-0

(0-0)

9

14.145

Søndag

1.

 sep.

12.00

H

Esbjerg

Superliga

8.

 runde

 

H

1-0

(1-0)

6

10.420

Onsdag

4.

   –

18.00

U

HOG Hinnerup

Showkamp i Hinnerup

 

 

1)

U

12-0

(2-0)

 

≈ 400

Onsdag

11.

   –

17.15

U

Marstal/Rise

Landspokalturneringen

2.

 runde

2)

U

6-2

(0-1)

 

716

Søndag

15.

   –

12.00

H

AaB

Superliga

9.

 runde

 

H

3-0

(2-0)

4

10.235

Fredag

20.

   –

19.00

U

OB

Superliga

10.

 runde

 

U

2-1

(1-0)

3

10.441

Torsdag

26.

   –

16.30

U

VSK Aarhus

Landspokalturneringen

3.

 runde

3)

U

3-1

(0-1)

 

2.348

Søndag

29.

   –

12.00

H

FC Nordsjælland

Superliga

11.

 runde

 

H

3-1

(1-1)

3

9.149

Søndag

6.

 okt.

16.00

U

Randers FC

Superliga

12.

 runde

 

U

0-2

(0-0)

5

9.947

Tirsdag

15.

   –

 

U

Hobro

Træningskamp i Hobro

 

 

 

U

3-1

(?-?)

 

 

Søndag

20.

   –

14.00

H

Silkeborg

Superliga

13.

 runde

 

H

3-4

(2-2)

5

22.175

Mandag

28.

   –

19.00

H

FC København

Superliga

14.

 runde

 

H

1-2

(0-1)

6

13.884

Torsdag

31.

   –

20.15

H

OB

Landspokalturneringen

4.

 runde

 

H

1-0

(0-0)

 

3.160

Søndag

3.

 nov.

14.00

U

FC Nordsjælland

Superliga

15.

 runde

 

U

1-0

(0-0)

5

3.230

Søndag

10.

   –

14.00

H

SønderjyskE

Superliga

16.

 runde

 

H

4-2

(2-0)

4

6.291

Tirsdag

19.

   –

13.00

H

AC Horsens

Træningskamp på Fredensvang

 

 

 

H

2-1

(0-1)

 

 

Søndag

24.

   –

18.00

H

Brøndby

Superliga

17.

 runde

 

H

2-1

(1-0)

4

14.043

Søndag

1.

 dec.

16.00

U

Esbjerg

Superliga

18.

 runde

 

U

2-1

(1-0)

3

4.608

Søndag

8.

   –

14.00

H

Lyngby

Superliga

19.

 runde

 

H

1-1

(1-1)

3

6.138

Søndag

15.

   –

18.00

U

FC Midtjylland

Superliga

20.

 runde

 

U

3-1

(0-1)

3

11.009

Fredag

17.

 jan.

12.00

H

Viborg

Træningskamp på Fredensvang

 

 

 

H

2-1

(1-0)

 

 

Tirsdag

21.

   –

13.00

H

AaB

Træningskamp på Fredensvang

 

 

 

H

0-2

(0-2)

 

 

Fredag

24.

   –

13.00

U

FC Nordsjælland

Træningskamp i Farum

 

 

 

U

5-4

(4-2)

 

 

Lørdag

1.

 feb.

13.00

Slavia Praha

The Atlantic Cup

Gruppe B

4)

3-3

(2-0)

 

 

Tirsdag

4.

   –

16.00

Häcken

The Atlantic Cup

Gruppe B

5)

2-0

(2-0)

 

 

Fredag

7.

   –

15.00

FC København

The Atlantic Cup

Finale

6)

1-0

(0-0)

 

 

Mandag

10.

   –

11.30

Östersund

Træningskamp i Portugal

 

 

7)

1-1

(0-0)

 

 

Mandag

24.

   –

19.00

U

AC Horsens

Superliga

22.

 runde

 

U

2-1

(1-1)

3

3.566

Fredag

28.

   –

19.00

H

Hobro

Superliga

23.

 runde

 

H

0-0

 

3

7.530

Tirsdag

3.

 mar.

18.30

U

Esbjerg

Landspokalturneringen

Kvartfinale

 

U

4-1

(2-0)

 

3.134

Mandag

9.

   –

19.00

U

Silkeborg

Superliga

24.

 runde

8)

U

1-2

(0-2)

3

0

Torsdag

28.

 maj

19.00

H

Randers FC

Superliga

21.

 runde

9)

H

1-1

(0-1)

3

0

2. pins.

1.

 juni

20.00

H

OB

Superliga

25.

 runde

10)

H

1-0

(0-0)

3

0

Søndag

7.

   –

17.00

U

AaB

Superliga

26.

 runde

11)

U

3-2

(1-0)

3

0

Onsdag

10.

   –

20.45

U

AaB

Landspokalturneringen

Semifinale

12)

U

2-3

(1-0)

 

280

Søndag

14.

   –

20.00

U

Brøndby

Superliga, Mesterskabsspil

27.

 runde

 

U

0-0

 

3

225

Onsdag

17.

   –

18.00

H

FC Nordsjælland

Superliga, Mesterskabsspil

28.

 runde

 

H

2-1

(2-0)

3

300

Søndag

21.

   –

20.00

U

FC Midtjylland

Superliga, Mesterskabsspil

29.

 runde

 

U

4-3

(1-1)

3

300

Fredag

26.

   –

18.00

H

AaB

Superliga, Mesterskabsspil

30.

 runde

 

H

1-4

(1-3)

3

300

Søndag

5.

 juli

20.00

H

FC København

Superliga, Mesterskabsspil

31.

 runde

 

H

1-0

(0-0)

3

7.048

Torsdag

9.

   –

18.00

U

AaB

Superliga, Mesterskabsspil

32.

 runde

 

U

0-1

(0-1)

3

1.627

Søndag

12.

   –

20.00

H

FC Midtjylland

Superliga, Mesterskabsspil

33.

 runde

 

H

3-0

(1-0)

3

7.534

Søndag

19.

   –

20.00

U

FC København

Superliga, Mesterskabsspil

34.

 runde

 

U

4-2

(2-1)

2

6.841

Onsdag

22.

   –

18.00

U

FC Nordsjælland

Superliga, Mesterskabsspil

35.

 runde

 

U

1-1

(0-0)

3

1.202

Søndag

26.

   –

19.00

H

Brøndby

Superliga, Mesterskabsspil

36.

 runde

 

H

0-1

(0-0)

3

8.480

Onsdag

29.

   –

20.00

H

OB

Superliga, Europa-kvalen

 

 

 

H

2-1

(1-0)

 

8.247

1) To gange 30 minutter.
2) Efter forlænget spilletid (ordinær spilletid: 2-2).
3) Efter forlænget spilletid (ordinær spilletid: 1-1).
4) Dansk tid: 14.00. AGF vandt straffesparkskonkurrencen 4-2.
5) Dansk tid: 17.00.
6) Dansk tid: 16.00.
7) Dansk tid: 12.30.
8) Alle rundens kampe blev spillet uden tilskuere efter regeringens opfordring til ikke at gennemføre arrangementer med over 1000 deltagere.
9) Oprindeligt fastsat til 16. februar, kl. 16.00, men udsat på grund af store mængder vand på banen. Kampen blev heller ikke spillet på det nye tidspunkt - torsdag 12. marts kl. 21.00 - da "Corona-nedlukningen" aftenen inden blev iværksat.
10) Oprindeligt søndag 15. marts kl. 18.00.
11) Oprindeligt søndag 22. marts.
12) Oprindeligt onsdag 22. april.
 

  Superligaen, grundspil

2018-19

 

1

 FC Midtjylland

2

26

9

1

3

20-

10

12

1

0

22-

4

21

2

3

42-

14

28

65 

2

 FC København

1

26

11

1

1

28-

12

7

1

5

19-

17

18

2

6

47-

29

18

56 

3

 AGF

8

26

7

3

3

22-

13

7

2

4

20-

15

14

5

7

42-

28

14

47 

4

 Brøndby

4

26

9

1

3

27-

17

4

2

7

20-

20

13

3

10

47-

37

10

42 

5

 FC Nordsjælland

6

26

7

3

3

24-

11

5

2

6

24-

24

12

5

9

48-

35

13

41 

6

 AaB

9

26

7

2

4

24-

15

4

3

6

20-

18

11

5

10

44-

33

11

38 

7

 Randers FC

7

26

7

3

3

22-

12

3

2

8

17-

23

10

5

11

39-

35

4

35 

8

 AC Horsens

11

26

6

1

6

15-

23

4

3

6

10-

21

10

4

12

25-

44

-19

34 

9

 OB

5

26

6

3

4

21-

14

3

3

7

13-

16

9

6

11

34-

30

4

33 

10

 Lyngby

1. div.   3

26

8

1

4

19-

20

1

4

8

12-

25

9

5

12

31-

45

-14

32 

11

 SønderjyskE

10

26

4

5

4

17-

20

2

4

7

14-

24

6

9

11

31-

44

-13

27 

12

 Hobro

13

26

1

9

3

12-

17

2

5

6

13-

18

3

14

9

25-

35

-10

23 

13

 Esbjerg

3

26

3

4

6

14-

18

1

2

10

8-

26

4

6

16

22-

44

-22

18 

14

 Silkeborg

1. div.   1

26

2

2

9

14-

27

1

5

7

17-

28

3

7

16

31-

55

-24

16 

 

  Grundspil - resultater

FCM

FCK

AGF

BIF

FCN

AaB

RFC

ACH

OB

LB

SE

HIK

EfB

SIF

1

 FC Midtjylland

FCM

4-1

1-3

1-0

2-1

1-0

2-1

0-1

0-1

2-0

3-0

1-1

1-0

2-1

2

 FC København

0-0

FCK

2-1

2-1

3-1

3-2

2-1

0-1

2-1

2-0

3-0

2-1

3-1

4-2

3

 AGF

0-1

1-2

AGF

2-1

3-1

3-0

1-1

2-0

1-0

1-1

4-2

0-0

1-0

3-4

4

 Brøndby

1-2

3-1

0-3

BIF

4-2

2-1

5-2

1-2

3-2

1-0

1-0

1-1

2-1

3-0

5

 FC Nordsjælland

0-1

0-1

0-1

2-2

FCN

2-1

3-0

6-0

2-0

1-1

2-1

2-1

2-0

2-2

6

 AaB

0-1

1-0

2-3

3-2

1-3

AaB

0-3

4-0

1-0

3-0

1-1

1-1

4-0

3-1

7

 Randers FC

0-2

0-1

2-0

2-2

3-1

3-3

RFC

2-1

0-0

2-1

3-0

0-1

3-0

2-0

8

 AC Horsens

0-2

0-2

1-2

3-2

0-3

0-5

1-2

ACH

2-1

2-1

2-1

1-0

1-1

2-1

9

 OB

1-2

2-3

1-2

0-2

3-1

0-0

1-0

3-0

OB

4-1

0-0

2-1

3-1

1-1

10

 Lyngby

0-3

1-4

2-1

0-3

1-1

2-0

2-0

2-1

4-3

LB

0-3

2-1

2-0

1-0

11

 SønderjyskE

0-2

1-2

0-0

2-1

1-4

1-3

2-1

0-0

1-1

2-2

SE

3-1

2-1

2-2

12

 Hobro

0-2

2-1

1-1

0-2

2-2

0-2

2-2

0-0

0-0

2-2

1-1

HIK

1-1

1-1

13

 Esbjerg

1-2

1-0

1-2

3-1

1-2

1-1

0-3

1-1

0-1

1-0

1-2

1-1

EfB

2-2

14

 Silkeborg

1-2

1-1

2-1

0-1

0-2

0-2

2-1

0-3

0-3

2-3

3-3

2-3

1-2

SIF

 

  Mesterskabsslutspil

Ændring

 

1

 FC Midtjylland

36

11

2

5

33-

20

15

2

1

28-

9

26

4

6

61-

29

32

82 

2

 FC København

36

13

2

3

35-

19

8

3

7

23-

23

21

5

10

58-

42

16

68 

3

 AGF

36

10

3

5

29-

19

9

4

5

29-

22

19

7

10

58-

41

17

64 

4

 Brøndby

36

10

4

4

33-

20

6

4

8

23-

22

16

8

12

56-

42

14

56 

5

 AaB

1

36

9

2

7

27-

22

7

4

7

27-

22

16

6

14

54-

44

10

54 

6

 FC Nordsjælland

-1

36

7

6

5

26-

16

6

2

10

33-

38

13

8

15

59-

54

5

47 

 

  Pulje 1

Ændring

 

1

 OB

32

8

3

5

27-

18

4

4

8

16-

24

12

7

13

43-

42

1

43 

2

 SønderjyskE

1

32

6

6

4

20-

21

3

5

8

17-

28

9

11

12

37-

49

-12

38 

3

 Lyngby

-1

32

8

3

5

21-

23

1

4

11

13-

31

9

7

16

34-

54

-20

34 

4

 Silkeborg

32

4

2

10

23-

29

2

6

8

20-

30

6

8

18

43-

59

-16

26 

 

  Pulje 2

Ændring

 

1

 AC Horsens

1

32

7

3

6

20-

27

6

4

6

16-

23

13

7

12

36-

50

-14

46 

2

 Randers FC

-1

32

9

3

4

29-

16

4

3

9

22-

29

13

6

13

51-

45

6

45 

3

 Hobro

32

2

10

4

17-

22

3

5

8

18-

26

5

15

12

35-

48

-13

30 

4

 Esbjerg

32

4

4

8

20-

25

1

3

12

12-

33

5

7

20

32-

58

-26

22 

  Europa Playoff

OB slog Randers FC (1-2 og 2-0), AC Horsens gik videre uden kampe mod SønderjyskE, som udgik efter at have vundet pokalfinalen.
OB slog AC Horsens (3-1 og 1-1).
Slutplaceringer: nr. 7: OB, nr. 8: AC Horsens, nr. 9: Randers FC, nr. 10: SønderjyskE.

  Europa-kvalen

AGF - OB 2-1.

  Superliga Playoff

Lyngby slog Hobro (2-1 og 2-2).
Slutplaceringer: nr. 11: Lyngby, nr. 12: Hobro, nr. 13: Silkeborg (direkte nedrykker), nr. 14: Esbjerg (direkte nedrykker). Oprykker: Vejle.
 

  Mesterskabsslutspil

1

 FC Midtjylland

FCM

3-4

1-2

0-0

3-1

6-3

10

2

1

2

13-

10

3

1

1

6-

5

5

2

3

19-

15

4

17 

2

 AGF

3-0

AGF

1-4

0-1

1-0

2-1

10

3

0

2

7-

6

2

2

1

9-

7

5

2

3

16-

13

3

17 

3

 AaB

0-2

1-0

AaB

2-0

0-1

0-4

10

2

0

3

3-

7

3

1

1

7-

4

5

1

4

10-

11

-1

16 

4

 Brøndby

1-1

0-0

0-1

BIF

1-1

4-0

10

1

3

1

6-

3

2

2

1

3-

2

3

5

2

9-

5

4

14 

5

 FC København

1-2

2-4

2-0

0-0

FCK

2-1

10

2

1

2

7-

7

1

2

2

4-

6

3

3

4

11-

13

-2

12 

6

 FC Nordsjælland

0-1

1-1

0-0

0-2

1-1

FCN

10

0

3

2

2-

5

1

0

4

9-

14

1

3

6

11-

19

-8

  Pulje 1

1

 SønderjyskE

1-0

1-1

1-0

6

2

1

0

3-

1

1

1

1

3-

4

3

2

1

6-

5

1

11

2

 Silkeborg

1-2

6-0

2-0

6

2

0

1

9-

2

1

1

1

3-

2

3

1

2

12-

4

8

10

3

 OB

2-0

1-3

3-1

6

2

0

1

6-

4

1

1

1

3-

8

3

1

2

9-

12

-3

10

4

 Lyngby

1-1

0-0

1-2

6

0

2

1

2-

3

0

0

3

1-

6

0

2

4

3-

9

-6

2

  Pulje 2

1

 AC Horsens

0-0

3-2

2-2

6

1

2

0

5-

4

2

1

0

6-

2

3

3

0

11-

6

5

12

2

 Randers FC

0-3

4-0

3-1

6

2

0

1

7-

4

1

1

1

5-

6

3

1

2

12-

10

2

10

3

 Hobro

1-1

2-3

2-1

6

1

1

1

5-

5

1

0

2

5-

8

2

1

3

10-

13

-3

7

4

 Esbjerg

1-2

4-2

1-3

6

1

0

2

6-

7

0

1

2

4-

7

1

1

4

10-

14

-4

4

 

Målmænd

 

 

 

 

M

I

U

M

P

K

ort

S

I

U

M

P

K

ort

1

 Óskar Whalley

Spanien

29.

 mar.

94

2

0

2

-

-

-

-

-

 

-

-

-

-

-

-

 

15

1

 William Eskelinen

Sverige

3.

 sep.

96

33

0

29

-

1

-

12

3

 

4

-

-

-

-

-

 

33

26

 Aleksandar Jovanović

Serbien

6.

 dec.

92

7

0

6

-

-

-

3

1

 

1

-

-

-

-

-

 

80

31

 Kasper T. Kristensen

 

4.

 aug.

99

1

0

-

1

-

-

-

-

 

-

-

-

-

-

-

 

6

36

 Daniel Gadegaard

 

31.

 maj

01

0

0

-

-

-

-

-

-

 

-

-

-

-

-

-

 

0

Forsvar

2

 Alex Gersbach

Australien

8.

 maj

97

7

2

-

4

-

-

-

-

 

3

-

-

2

4

1

 

7

3

 Niklas Backman

Sverige

13.

 nov.

88

25

0

21

1

1

-

42

5

-1

3

-

-

-

6

1

 

105

5

 Frederik Tingager

 

22.

 feb.

93

30

0

27

1

1

-

16

3

 

2

-

1

-

-

-

 

44

13

 Alexander Munksgaard

 

13.

 dec.

97

39

3

29

5

4

1

28

6

 

3

2

2

2

12

2

 

49

16

 Casper Højer Nielsen

 

20.

 nov.

94

37

6

35

-

2

6

27

6

 

2

-

1

-

-

-

 

87

10 

18

 Jesper Juelsgård

 

26.

 jan.

89

12

1

8

3

1

1

21

4

 

1

-

-

-

-

-

 

95

34

 Kevin Diks

Holland

6.

 okt.

96

21

1

10

9

5

1

25

5

 

-

2

-

-

-

-

 

21

37

 Sebastian Hausner

 

11.

 apr.

00

23

0

18

1

1

-

15

3

 

3

1

-

-

-

-

 

30

39

 Magnus Anbo Clausen

 

18.

 sep.

00

6

0

-

4

-

-

-

-

 

2

-

2

-

-

-

 

10

 

 Mikkel Møller Lassen

 

19.

 juni

01

1

0

-

-

-

-

-

-

 

1

-

-

-

-

-

 

1

Midtbane

6

 Nicolai Poulsen

 

15.

 aug.

93

35

0

30

-

2

-

118

14

-2

5

-

1

-

-

-

 

35

7

 Jakob Ankersen

 

22.

 sep.

90

41

8

26

10

16

6

22

4

 

2

3

1

2

-

-

 

107

21 

8

 Mustafa Amini

Australien

20.

 apr.

93

27

2

19

6

1

2

17

4

 

2

-

2

-

6

1

 

131

12 

11

 Tobias Sana

Sverige

11.

 juli

89

4

0

1

3

-

-

-

-

 

-

-

-

-

-

-

 

71

17 

11

 Gift Links

Sydafrika

2.

 okt.

98

18

1

2

13

2

-

9

2

 

2

1

1

1

-

-

 

18

17

 Jón Dagur Thorsteinsson

Island

26.

 nov.

98

34

8

22

9

18

8

45

8

 

2

1

1

-

3

1

 

34

20

 Zach Duncan

Australien

31.

 maj

00

18

0

7

8

3

-

28

5

 

2

1

1

-

-

-

 

18

22

 Benjamin Hvidt

 

12.

 mar.

00

21

0

15

1

13

-

14

3

 

2

3

2

-

-

-

 

33

24

 Youssef Toutouh

 

6.

 okt.

92

0

0

-

-

-

-

-

-

 

-

-

-

-

-

-

 

15

27

 Albert Grønbæk Erlykke

 

23.

 maj

01

9

0

1

7

-

-

-

-

 

-

1

-

-

-

-

 

9

29

 Bror Blume

 

22.

 jan.

92

40

9

34

2

18

6

3

1

 

4

-

1

3

-

-

 

70

13 

35

 Kasper Lunding

 

17.

 juli

99

4

0

2

1

2

-

-

-

 

1

-

1

-

-

-

 

17

 

 Mostafa Maarouf

 

18.

 jan.

00

1

0

-

-

-

-

-

-

 

1

-

-

-

6

1

 

1

Angreb

9

 Patrick Mortensen

 

13.

 juli

89

39

19

31

4

13

18

16

3

 

2

2

-

1

-

-

 

51

28 

15

 Nicklas Helenius

 

8.

 maj

91

32

4

7

23

5

3

10

2

 

1

1

-

1

3

1

 

32

19

 Mustapha Bundu

Sierra Leone

28.

 feb.

97

30

10

24

3

12

8

6

1

 

2

1

2

2

-

-

 

109

21 

38

 Alexander Ammitzbøll

 

17.

 feb.

99

5

2

1

2

1

-

-

-

 

2

-

-

2

-

-

 

15

 

 Frederik Ihler

 

25.

 juni

03

1

0

-

1

-

-

-

-

 

-

-

-

-

-

-

 

1

K: kampe  M: mål  S: startopstilling  I: indskiftet  U: udskiftet  P: karantænepoint  Kort: gult - dobbelt gult
 

  Cheftræner

David Nielsen (3. sæson).
 

17.

 juni

Nicolai Poulsen

 

15.

 aug.

93

Midtbane

Randers FC

 

 juni

Zach Duncan

Australien

31.

 maj

00

Midtbane

Brisbane Roar

 

 juni

Jón Dagur Thorsteinsson

Island

26.

 nov.

98

Midtbane

Fulham

8.

 juli

Nicklas Helenius

 

8.

 maj

91

Angreb

OB

8.

 juli

Alex Gersbach

Australien

8.

 maj

97

Venstre back

NAC Breda

17.

 juli

William Eskelinen

Sverige

3.

 sep.

96

Målmand

GIF Sundsvall

 

 sep.

Kevin Diks

Holland

6.

 okt.

96

Højre back

Fiorentina (lejet sæsonen ud)

 

 sep.

Aleksandar Jovanović

Serbien

6.

 dec.

92

Målmand

SD Huesca (lejet året ud)

13.

 sep.

Gift Links

Sydafrika

2.

 okt.

98

Midtbane

Cape Town City

 

 juni

Magnus Kaastrup

 

28.

 dec.

00

Angreb

Dortmund (udlejet hele sæsonen)

17

 

 juni

Ryan Mmaee

Marokko

1.

 nov.

97

Angreb

Standard Liege (retur efter leje)

12

 

 juni

Kamil Grabara

Polen

8.

 jan.

99

Målmand

Liverpool (retur efter leje)

16

1.

 juli

Jens Stage

 

8.

 nov.

96

Midtbane

FC København

95

11 

2.

 juli

Adama Guira

Burkina Faso

24.

 apr.

88

Midtbane

R&F Soccer Limited

53

10.

 aug.

Tobias Sana

Sverige

11.

 juli

89

Midtbane

IFK Göteborg

71

17 

13.

 aug.

Óscar Whalley

Spanien

29.

 mar.

94

Målmand

OFI

15

19.

 aug.

Youssef Toutouh

 

6.

 okt.

92

Midtbane

Stabæk (udlejet året ud)

15

2.

 sep.

Daniel Thøgersen

 

8.

 jan.

00

Venstre back

Næstved (udlejet året ud)

6

 

 dec.

Aleksandar Jovanović

Serbien

6.

 dec.

92

Målmand

SD Huesca (retur efter leje)

80

 

 jan.

Daniel Thøgersen

 

8.

 jan.

00

Venstre back

Kolding IF (udlejet i foråret)

6

15.

 jan.

Youssef Toutouh

 

6.

 okt.

92

Midtbane

Kontrakt ophævet

15

29.

 jan.

Nimo Gribenco

 

23.

 jan.

97

Midtbane

Kontrakt ophævet

5

7.

 mar.

Alexander Ammitzbøll

 

17.

 feb.

99

Angreb

Haugesund (udlejet året ud)

15

30.

 juni

Kasper Lunding

 

17.

 juli

99

Midtbane

Odds BK (udlejet året ud)

17