Reserveligaen 2018-19

Reserveligaen består i sæsonen 2018-19 af de 14 Superligaklubber, den foregående sæsons nedrykkere samt Viborg. I efteråret afvikles fire
indledende geografisk opdelte puljer. AGF spiller i efteråret 2018 i pulje 3. Se stillingen her.

Alle fakta er hentet på agf.dk og modstandernes hjemmesider.

Tidligere sæsoner: 2010-11 - 2011-12 - 2012-13 - 2013-14 - 2014-15 - 2015-16 - 2016-17 - 2017-18
 

Pulje 3

Randers FC - AGF

0-4 (0-0)

 

0-1

Nimo Gribenco

 

0-2

Magnus Kaastrup

 

0-3

André Riel

 

0-4

Nimo Gribenco

 
 
 
 
 

AGF - Randers FC

6-1 (2-0)

 

1-0

Nimo Gribenco

 

2-0

André Riel

 

3-0

Magnus Anbo

 

4-0

André Riel

 

5-0

Nimo Gribenco

 

5-1

Frederik Lauenborg

 

6-1

André Riel

 

AGF - AC Horsens

3-2 (1-0)

1.

1-0

Selvmål

 

2-0

Ryan Mmaee

 

2-1

Mark Asp Rasmussen

89.

3-1

André Riel

 

3-2

Oliver Drost

 
 
 
 

AGF - Silkeborg

2-1 (1-0)

3.

1-0

Björn Daníel Sverrisson

48.

1-1

Magnus Mattsson

82.

2-1

Alexander Ammitzbøll

 
 
 
 
 

Viborg - AGF

 

 

 

 

Silkeborg - AGF

 

 

 

 

AGF - Viborg

 

 

 

 

AC Horsens - AGF

 

 

 

 

 

 

Mandag 23. juli kl. 14.00 på BioNutria Park
AGF-truppen: Óscar Whalley, Sebastian Hausner, Jakob Kiilerich [U19], Daniel Thøgersen, Benja-
min Hvidt, Søren Gustav Bugge Jepsen [U19], Magnus Kaastrup, André Riel, Nimo Gribenco, Jacob
Trenskow [U19], Magnus Anbo [U19], Kasper T. Kristensen, Valdemar Høgh Andersen [Hobro],
Jens Knudsen [serie 1], Jonas Berwald [Lyseng]
RFC: Frederik Due - Tobias Damsgaard, Simon Graves Jensen (Mathias Ibsen 75.), Marco Vester-
holm, Mikkel Dongsted (Christoffer Petersen 60.) - Jannik Skov Hansen, Frederik Lauenborg (Tobias
Klysner 60.), Joel Allansson, Andreas Bruhn - Emil Riis, Fatawu Abdul Safiu (Kasper Høgh 60.).

AGF - AGF TV - Randers FC
 

Mandag 13. august kl. 14.00 på Fredensvang
AGF-truppen: Óscar Whalley, Magnus Anbo, Sebastian Hausner, Jacob Killerich, Daniel Thøgersen,
Benjamin Hvidt, Nimo Gribenco, Martin Spellmann, Björn Daníel Sverrisson, Magnus Kaastrup,
Kasper Lunding, Andre Riel, Mads Bager, Alexander Ammitzbøll, Jens Knudsen, Daniel Gadegaard.

AGF - AGF TV - Randers FC
 
 
 
 

Tirsdag 11. september kl. 14.00 på Fredensvang
AGF-truppen: Roman Mysak, Kasper T. Kristensen, Martin Spelmann, André Riel, Björn Daníel
Sverrisson, Magnus Kaastrup, Kasper Lunding, Tobias Sana, Ryan Mmaee, Martinus Mandal, Magnus
Anbo, Søren Gustav Bugge Jepsen, Daniel Thøgersen, Nimo Gribenco, Jakob Kiilerich, Jens Knudsen.
ACH: Kevin Ray Mendoza - Mads Juel Andersen, Frederik Høgh [Aarhus Fremad] (Frederik Jørgensen
83.), Christian Bech [Aarhus Fremad], Sebastian Avanzini, Mathias Madsen (Mark Asp Rasmussen
80.), Frederik Mortensen, Tobias Arndal, Mathias Kristensen (Mathias Præst 60.), Oliver Drost,
Thomas Rohde (Jacob Kongsmark 65.).

AGF - AC Horsens
 

Mandag 17. september kl. 14.00 på Fredensvang
AGF: Roman Mysak - Jakob Kiilerich (Jens Knudsen), Sebastian Hausner, Magnus Anbo, Daniel
Thøgersen - Björn Daníel Sverrisson - Martin Spelmann (Kasper Lunding), Benjamin Hvidt, Nimo
Gribenco (Søren Gustav Bugge Jepsen), Magnus Kaastrup - André Riel (Alexander Ammitzbøll).
SIF: Oscar Hedvall - Marcus Johansson (Luc Park 46.), Dennis Flinta, Frederik Alves Ibsen, Valance
Nambishi - Sebastian Jørgensen, Ibrahim Moro (Pelle Mattsson 79.), Casper Sloth, Magnus Mattsson
(Nicolaj Sauer 60.) - Shkodran Maholli (Rasmus Carstensen 71.), Alexssander Medeiros de Azeredo.

AGF - Silkeborg
 

Mandag 22. oktober kl. 14.00

 

Mandag 12. november kl. 17.00

 

Tirsdag 20. november kl. 14.00

 

Tirsdag 27. november kl. 13.00